Zapalenie stawów i artretyzm

Termografia może być pomocna we wczesnym wykrywaniu objawów zapalenia stawów. Pozwala rozróżnić choroby zwyrodnienia stawów od reumatoidalnego artretyzmu. Skuteczne  wczesne strategie leczenia mogą być wprowadzone w życie, zanim wystąpią dalsze zwyrodnienia.

Co to jest zapalenie stawów?

Zapalenie stawów jest to obrzęk jednego lub więcej stawów w organizmie. Może to wpływać na kolana, nadgarstki lub niektóre części kręgosłupa. Istnieją dwa główne rodzaje zapalenia stawów - reumatoidalne zapaleniem stawów oraz zapalenie kości i stawów.

Do głównych objawów zapalenia stawów, które są odczuwane należą bóle i sztywność stawów. Może występować również ograniczenie ruchomości. Jeśli pozostałe części ciała są zaangażowane w zapalenie stawów to objawami mogą być zmęczenie, gorączka, utrata masy ciała, wysypka, suchość oczu, suchość w ustach i problemy z oddychaniem.

Zapalenie kości i stawów może spowodować ograniczenia ruchu i ból co powodowe jest zużyciem i uszkodzeniem stawów, gdy jedna kości ociera się o drugą. Zapalenie kości i stawów mogą być powszechne u sportowców, takich jak biegaczy i rowerzystów, którzy wykonują powtarzające się ruchy. Reumatoidalne zapalenie stawów jest spowodowane odpowiedzią układu immunologicznego przeciw stawom. To powoduje ból, stan zapalny i zaczerwienienie. W efekcie tego chrząstki i kości wewnątrz stawu ulegają zniszczeniu.

Warunki mogą być ocenione jako część pełnego skanu lub połowy ciała.